Të shtëna me armë: Me të nisur, eskalon protesta, nisin përleshjet mes shqiptarëve dhe maqedonasve (VIDEO)

Disa të shtëna me armë zjarri dhe gjuajtje të mjeteve të forta, kanë sgoqëruar nisjen e protestës së sotme, shkruan Alsat.

Protestuesit që janë duke protestuar tash e disa ditë para Qeverisë, kanë nisur të lëvizin drejt Ministrisë së Punëve të Jashtme, derisa me të mbërrirë tek shtatorja e Skënderbeut, janë përleshur me disa persona të tjerë.

Nuk dihen motivet e përleshjes, por tashmë situate duket se është qetësuar.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu