Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në Maqedoninë e Veriut

Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në Tiranë. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës.

Ai u ndje po ashtu edhe në veriperëndim të vendit tonë. Thellësia e tërmetit ishte 10 km. Deri më tani nuk dihet nëse ka dëme materiale në zonat pranë epiqendrës.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu