Tërmeti i fuqishëm godet Italinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italinë qendrore mëngjesin e sotëm. Sipas mediave vendase mësohet se tërmeti është shënuar në Marche, rreth orës 7:07 të mëngjesit.

Bëhet me dije se magnituda ishte 5.7 ballë dhe epiqendra në bregdetin Pesaro Marche në një thellësi prej 8 kilometrash.

Tërmeti u ndje në të gjithë Italinë qendrore dhe u pasua nga lëkundje të tjera më të lehta.

Deri më tani nuk dihet nëse ka persona të lënduar apo dëme materiale si pasojë e lëkundjeve sizmike.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu