Top 20 trajnerët më të mirë aktual në futboll

Jurgen Klopp ka mposhtur Zinedine Zidanen dhe Pep Guardiola për t’u kurorëzuar si trajneri më i mirë aktual në botë.

Strategu gjerman ka luajtur një rol të rëndësishëm që kur kaloi në Anfield në vitin 2015, duke fituar Ligën e Kampionëve dhe Ligën Premier.

Me Kloppin si trajner, Liverpooli ndaloi dominimin e Manchester Cityt në ligën angleze, derisa në këtë vit triumfuan 18 pikë para Citizens.

Në vendin e dytë është trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, ndërsa Zinedine Zidan është në të tretin.

Më poshtë keni emrat e20 trajnerëve të renditur nga mediumi anglez Daily Star:

20# Carlos Carvalhal (Rio Ave/Braga)
19# Marco Rose (Borussia Monchengladbach)
18# Nuno Espirito Santo (Wolverhampton Wanderers)
17# Jose Bordalas (Getafe)
16# Roberto De Zerbi (Sassuolo)
15# Julien Stephan (Rennes)
14# Julen Lopetegui (Sevilla)
13# Jesse Marsch (Red Bull Salzburg)
12# Jorge Jesus (Flamengo/Benfica)
11# Diego Simeone (Atletico Madrid)
10# Antonio Conte (Inter Milan)
9# Pep Guardiola (Manchester City)
8# Maurizio Sarri (Juventus)
7# Thomas Tuchel (Paris Saint-Germain)
6# Marcelo Bielsa (Leeds United)
5# Julian Nagelsmann (RB Leipzig)
4# Hans-Dieter Flick (Bayern Munich)
3# Zinedine Zidane (Real Madrid)
2# Gian Piero Gasperini (Atalanta)
1# Jurgen Klopp (Liverpool).

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu