Turqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm godet zonën lindore

Një tjetër tërmet ka goditur Turqinë ditën e sotme, me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në lindje të vendit, sipas Institutit Euro-Mesdhetar. Epiqendra e tërmetit ndodhet 8 kilometra në jugperëndim të Malatisë në një thellësi prej 2 kilometrash.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme.

Kujtojmë se disa tërmete të fuqishme goditën Turqinë më 6 shkurt, lëkundje të cilat u ndjenë shumë dhe në Siri, duke shkaktuar mijëra viktima.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu