Udhëheqësi serb i Bosnjes, një parashkim për muslimanët

Kreu i serbëve të Bosnjes, njëherësh anëtar i Presidencës boshnjake, Milorad Dodik, ka bërë një parashkim të së ardhmes së afërt të rolit të muslimanëve në qeverisjet europiane.

Para serbëve të mbledhur në një tubim parazgjedhor, ai tha se në dhjetë vitet e ardhshme, muslimanët do të jenë pjesë e pashmangshme e qeverisjeve në qytetet e mëdha evropiane.

“Në qytetet e mëdha evropiane, në dhjetë vitet e ardhshme, faktori musliman do të jetë një faktor i pashmangshëm në qeverisjen lokale të qytetit. Kjo do të ndodhë në Mynih dhe qytete të ngjashme”, tha Dodik, duke shtuar: “Unë nuk jam pro historisë ‘etnikisht të pastër’, por jam për mbrojtjen e asaj që është e jona”, shtoi ai. /tesheshi.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu