Vdekja e Mbretëreshës Elisabeth II, Koveçevski shpreh ngushëllime në emër të qytetarëve dhe të Qeverisë

Kryeministri Dimitar Koveçevski përmes një shkrimi ka shprehur ngushëllime pas vdekjës së Mbetëreshës së Britanisë, Elisabeth II, përcjell TV21. Kovaçevski thotë se jeta e saj ka qenë konstantë e ndryshimeve të mëdha botërore.

“Në emër të qytetarëve dhe Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, i shprehim respekt dhe mirënjohje Madhërisë së Saj, Mbretëreshës Elizabeth II. Jeta e saj e jashtëzakonshme përmes së cilës ishte konstantë e ndryshimeve më të mëdha botërore, është një mësim dhe një frymëzim. U prefsh në paqe”, shkruan Kovaçevski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu