“Vëllavrasje shqiptare”? Mexhiti komenton deklaratat e Ahmetit dhe Kasamit

Izet Mexhiti në ClickPlus ka komentuar deklaratën e Bilall Kasamit reaguar Ali Ahmetit ku e akuzon se synon të nxisë konflikt ndëretnike.

Mexhiti nuk vazhdoi me retorikën e njëjtë, por shtoi se situata aktuale do të shpërfaqet në kutitë e votimit siç ndodhi më 24 prill dhe më 8 maj.

“Siç kanë votuar më 24 prill, siç kanë votuar më 8 maj uroj që fillimisht të jetë qetë, të ketë dalje masovike dhe qytetarët janë ata që do të vendosin se kush do të bëhet deputet, Adnani apo ajo e PDSh-së”, tha Mexhiti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu