VMRO-DPMNE, kjo humbëse e madhe e zgjedhjeve lokale

Partia opozitare maqedonase ka pësuar debakëll të rëndë në dy komunat ku është përballur me LSDM-në, Mavrovë Rostushë dhe Qendër Zhupë.

Pse u turpërua VMRO në Mavrovë-Rostushë dhe përse nuk u mat në Qendër Zhupë!?

Para 8 muajsh në Mavrovë-Rostushë, rrezultati ishte 50:50 dhe së fundmi koalicioni i LSDM fitoi me epërsi 75:25%.

Në Qendër Zhupa kësaj radhe VMRO-DPMNE as nuk kandiduan, ndërsa para 6muajsh u turpëruan me një humbje të thellë me diferencë 3000 me 300 vota.

Çfarë ndodhi brenda pak muajsh me partibë e cila pretendonte se mund të organizojë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe ti fitojë ato!?/Insajder


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu