VMRO-DPMNE: Nëse nuk ka zgjedhje, bllokadë e plotë e institucioneve, LSDM dhe BDI duhet të bien

Bllokada aktive do të vazhdojë edhe gjatë verës, nëse nuk ka marrëveshje për zgjedhje, do të bëhet bllokadë e plotë e institucioneve, LSDM dhe BDI duhet të bien, thonë nga VMRO-DPMNE.

“VMRO-DPMNE gjatë verës do të ndërmarrë aktivitete të ndryshme protestuese në mbarë vendin. Do të vizitojmë të gjitha vendbanimet për të mobilizuar popullin kundër pushtetit që po varfërohet çdo ditë e më shumë.Nëse Kovaçevski dhe Ahmeti vazhdojnë të injorojnë nevojën për zgjedhje, VMRO-DPMNE do t’i afrohet bllokadës së plotë të institucioneve”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Sipas tyre dëmi i shkaktuar nga LSDM dhe BDI është më i madh se çdo dëm tjetër, prandaj të nevojshme janë zgjedhje siç thonë nga VMRO-DPNE për të formuar një qeveri të re që do ta nxjerrë vendin nga kriza, do t’i japë fund krimit dhe korrupsionit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu