Vuçiç falenderon Macron, presidenti serb: Sulmin në Banjskë e kemi dënuar

I pyetur për deklaratën e presidentit francez në Tiranë, Aleksandër Vuçiç përgjigjet me një falenderim për mbështetjen e Macron ndaj Serbisë.

Vuçiç tha gjithashtu se ai dhe autoritetet në Beograd e kanë dënuar sulmin në Banjskë.

Nuk dua të komentoj këtë. Është vendim i njërit prej vendeve më të fuqishme evropiane. Faleminderit Macron për shumë gjëra tjera, për miqësinë që tregon ndaj Serbisë. Teksa për vërejtjen që ka bërë se duhet të dënojmë dhunën në Banjskë. Ne e kemi bërë këtë disa ditë rresht, madje mendoj se ja kam thënë këtë edhe Macronit kur kemi qenë në takim në Granadë”, theksoi ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu