Vuçiç përgatit terrenin për marrëveshje me Kosovën, mediat serbe zbardhin skenaret e fundit

Pas një mbështetjeje ‘online’ për presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, mediat opozitare në Serbi shkruajnë se po bëhen plane për të marrë një mbështetje më të gjerë, pas situatës së vështirë në të cilën gjendet Serbia në raport me dialogun me Kosovën.

Nova raporton se janë duke u bërë përgatitje për organizimin e mitingjeve në mbështetje të Vuçiçit për shkak të sfidave që rrethojnë Kosovën.

Siç raporton gazeta serbe, marrëveshja brenda partisë së Vuçiç është që pas mbështetjes në rrjetet sociale, të vazhdojë mbështetja e hapur përmes tubimeve publike. Përdoruesit e rrjeteve sociale ditëve të fundit kanë vërejtur një mbështetje të shtuar dhe dukshëm të orkestruar për presidentin e Serbisë nga anëtarët e partisë së Vuçiç. Vuçiç ka paralajmëruar ditë të vështira, pas presionit ndërkombëtar për arritjen e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu