Vuçiç takon Lajçakun në Beograd: Jam i shqetësuar për ngjarjet në veri të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç zhvilloi një takim në Beograd me të dërguarin special për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak.

Ky takim vjen pasi nga Brukseli u njoftua se raundi i ri i dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës mund të mbahet në shtator, shkruan Euronews Serbia.

“Kam folur për më shumë se dy orë me Miroslav Lajçakun. Jam shumë i shqetësuar për zhvillimin e ngjarjeve në Kosovë dhe planin e Kurtit për të pushtuar me dhunë veriun dhe për të dëbuar serbët nga vatrat e tyre shekullore. Këtë ia kam përcjellë përfaqësuesit special të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak”, shkroi Vuçiç në Instagram.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu