Vuçiq: Ambasada serbe në Prishtinë ëndrra e keqe e Sveçlës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar sot në lidhje me deklaratën e ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla se “simboli i vetëm i Serbisë brenda Kosovës do të jetë ambasada e saj në Prishtinë”.

Sipas Vuçiqit kjo është “ëndrra dhe makthi i keq” i Sveçlës.

Të enjten në Zveçan janë larguar billbordet ilegale me simbole dhe imazhe të diktatorëve e agresorëve të cilat janë të papranueshme në Kosovë.

Me këtë rast ministri Sveçla tha se simboli i vetëm i Serbisë brenda shtetit tonë do të jetë ambasada e saj në Prishtinë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu