Vuçiq: Kur Kosova kërkon diçka dhe ti ia vjedh Serbisë, është paqe dhe stabilitet, të tillëve u them, ju kam argëtuar, ju kam dëgjuar, e tani rrugë të mbarë

Në një intervis të për “Prva TV”, presidenti Aleksandar Vuçiq ka zbuluar se çfarë u thotë diplomatëve dhe shtetarëve që vijnë tek ai për ta kërcënuar dhe propozuar zgjidhje për Kosovën, transmeton InfoShqip.

Mos e nënvlerësoni popullin serb. Adis Ahmetoviq, deputeti gjerman në krye të rajonit, thotë se do të ketë incidente derisa Serbia ta njohë Kosovën. Mos e bëj! Me të vërtetë. Por kur i përmendin për Republikën Srpska se ai kërkon diçka, atëherë ai thotë se është shkatërrim i paqes dhe stabilitetit.

Por kur Kosova kërkon diçka dhe ti ia vjedh Serbisë, është paqe dhe stabilitet. Të tillëve u them, ju kam argëtuar, ju kam dëgjuar, e tani rrugë të mbarë“, thotë Vuçiq./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu