Vuçiq: Prishtina s’do kompromis, pres bisedime të rëndësishme pas samitit të Ballkanit të Hapur

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se në këtë moment nuk sheh zgjidhje dhe se më 1 shtator do të fillohet aksionin për ndërrimin e targave.

Kurti është i bindur se do të jetë i suksesshëm. Është një proces që do të vazhdojë.

Sigurisht që jemi përballur me atë problem, por duhet të shohim”.

Pres vizita dhe bisedime të rëndësishme pas samitit të Ballkanit të Hapur, Erdogan do të vijë. Për momentin, jo nuk shoh ndonjë mundësi për përparim sepse nuk shoh dëshirë nga ana e Prishtinës për të arritur një kompromis”, tha Vuçiq.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu