William Walker: Ndoshta nuk pajtohem për çdo gjë me të, por Kurti është një njeri shumë inteligjent

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker është shprehur për kryeministrin e vendit Albin Kurti se është një njeri shumë inteligjent.

Ambasadori Walker gjithashtu ka treguar se dje ka pasur një takim me kryeministrin e vendit dhe ai ka treguar se ai nganjëherë nuk pajtohet edhe me çdo gjë se çfarë ai thotë.

“Po unë dje kamë pasur një takim 1 ore 30 minuta me të dhe është shumë interesante që ta takosh dikë të cilin ke taku me Adem Demaçin si të rinjë me shumë flokë, kam parë Albin Kurtin kur lëvizte LVV-në.

Unë prapë nuk pajtohem me disa gjëra me të pavarsishtë që ai ka arritur në një mënyrë të ndryshme por mos të harrojmë se në krye të vendit e keni një njeri shumë intelegjent”, ka thënë ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu