Yjet e futbollit saudit marrin dhurata luksoze për Krishtlindje, duke filluar nga makina Bugatti e deri në udhëtime private në ishull

Me disa nga pagat më të mëdha në botë të ofruara në Arabinë Saudite, Krishtlindjet tashmë kanë ardhur herët për shumicën e tyre. Superyjet si Kristiano Ronaldo, Karim Benzema, N’Golo Kante dhe Rijad Mahrez u tunduan të gjithë të ndërronin ligat më të mira në Europë për shkretëtirën me marrëveshje mahnitëse, mega milionë, të cilat thjesht nuk mund të krahasohen diku tjetër.

“SunSport” ka bërë një pasqyrim të dhuratave të Krishtlindjeve që shpërndahen nga bosët e ligës saudite për të falënderuar lojtarët që u afruan në futbollin arab.

Një specialist i mallrave luksoze që merret me shtresat e larta në Lindjen e Mesme, i cili foli në kushte anonimiteti, ka zbuluar se çfarë mund të jetë nën pemët e Krishtlindjeve të Ronaldos dhe Benzemas.

CR7 do të ketë nevojë për më shumë hapësirë ​​në rezidencën e tij, pasi tabloidi anglez ka zbuluar se disa nga ekipet më të mira në Ligën Pro Saudite do të shpërndajnë nFerrari SF90 Spider, Bugati dhe Lamborxhini.bug

Ka pasur gjithashtu porosi për ora ultra luks nga kompani të nivelit të lartë, “Jacob” dhe “C Bugatti Chiron”, të cilat shiten me pakicë me një çmim 300,000 £ dhe modelet “Chopard L.U.C Lunar” që shiten për rreth 53,000 £, mund të jenë në disa nga “çorapet” e pemës së Krishtlindjeve të yjeve të futbollit saudit.

“Ne kemi yje të nivelit të lartë, dhe ata meritojnë gjëra të rralla, dhe ne duam t’u tregojmë atyre se ata trajtohen si unikë, sepse ata janë unikë”, tha burimi për “SunSport”.

Pati gjithashtu një porosi masive për çanta luksoze nga “Yves Saint Lauren” dhe “Globe-Trotter”, që shitet me pakicë me një çmim prej 5,500 £.

Krishtlindja do të jetë shumë e mirë për disa nga lojtarët dhe anëtarët e stafit”, shtoi ai duke buzëqeshur.

Ndërsa Liga Pro Saudite vazhdon të rritet dhe të blejë më shumë superyjeve, veçanërisht në merkton e dimri. Drejtuesit e Ligës janë të prirur të mos shesin, por t’i mbanin të gjithë.

Një tjetër blerës personal, i specializuar për të punuar me biznesmenë dhe VIP-a me fuqi të lartë, pohoi se atij iu dha një buxhet prej 3.1 milion £ për të siguruar që të gjithë të kenë një pranverë shtesë në hapat e tyre këtë Krishtlindje.

Do të shpërndahen paketa pushimi në Paris, të cilat përfshijnë qëndrime në suitat presidenciale të një prej hoteleve më ekskluzive të kryeqytetit francez dhe Londrën, si dhe udhëtime me diell në një ishull privat në Maldive.

Për disa paketa pushimesh për qëndrime në Paris, për shembull, ku njëra është një pushim njëjavor në një nga suitat presidenciale të Paris Four Seasons Hotel George V, që kushton rreth 15,000 £ në natë.

“Një paketë tjetër është pesë netë në Hotel Le Bristol, gjithashtu në Paris, në një nga suitat e quajtur Suite Prestige Elysee, e cila kushton rreth 6600 £ nata,” tha burimi.

“Ne gjithashtu u morëm atyre paketa për pushime luksoze në Maldive, në “Kudadoo Maldives Private Island”, ku çdo natë kushton rreth 5,500 £, dhe gjithashtu një paketë shumë të bukur pushimesh luksoze gjatë javës në Londër në suitat “The Ritz in Deluxe”.

Një nga paketat e porositura është për Monakon dhe përfshin pesë netë në “Diamond Suite vue sur Mer” në Hotel Hermitage Monte Carlo.

Për Monakon, ne gjithashtu morëm disa paketa të këndshme për marrjen me qira të jahteve që kushtojnë rreth 4,000 dollarë në ditë. Janë disa paketa shumë të bukura që po jepen.” tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu