Zaev me urim për Bajdenin: Besoj se do ta thellojmë aleancën

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka uruar presidentin e ri Joe Biden per postin e ri si president i 46 i Shteteve te Bashkuara.

Ne urimin e tij Zaev shprehet:
“U dëshiroi mandat të plotësuar me politika të suksesshme të cilët bashkojnë edhe mandat, siç tha në postimin në Fejsbuk, në të cilin është i sigurt se demokracia amerikane do të jetë shembull global që inspiron. President Bajden, gëzohem në kohën para nesh në të cilën besoj se do ta thellojmë aleancën mes Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-së, si dhe lidhjet e afërta dhe miqësinë mes qytetarëve tanë”, ka shënuar Zaev.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu