Zbulohen emrat e futbollistëve që i do Pirlo në Juventus

Zaniolo dhe Tonali janë kërkesat e para të Pirlos. Pak orë pas shkarkimit të Maurizio Sarrit, Juventusi i befasoi të gjitha duke ia besuar postin e trajnerit legjendës, Andrea Pirlo.

Ai nënshkroi kontratë dy vjeçare, deri në vitin 2022. Pirlo tashmë duket se ka nisur punën për të ndërtuar skuadrën e së ardhmes.

Siç ka bërë të ditur Gazzetta dello Sport, Andrea Pirlo ka dëshira të qarta dhe italiane për Juventusin e tij.

Në pritje të mbledhjes së parë zyrtare të merkatos, trajneri i ri bardhezi ka konfirmuar vlerësimin e tij për Sandro Tonalin, që e do edhe Interi si dhe talentin e Romës, Nicolo Zaniolo.

Këto janë dy ëndrrat që Pirlo i do patjetër në skuadër për të ndërtuar një Juventus që do të shpërthente edhe në Evropë, pasi Champions League është objektivi i Zonjës së Vjetër.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu