Zeka: Ja kush po tenton ta destabilizoj Maqedoninë

Gazetari dhe analisti kosovarë, Milaim Zeka deklaroi te “Rrethi katror” se protestat në Maqedoni janë të nxitura nga Rusia dhe Serbia, përcjell agjencia e lajmeve INA.

Sipas tij, Moska dhe Beogradi duan ta destabilizojnë Maqedoninë, Kosovën dhe gjithë rajonin.

Zeka deklaroi se, protestat në Maqedoni nuk janë kundër “Planit francez”, por kundër shqiptarëve të Maqedonisë. /INA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu