‘Zemra ime është thyer’, deklarohet Kim Kardashian për sulmet e Hamasit ndaj Izraelit

Kim Kardashian ka bërë thirrje për ‘dhembshuri ndaj viktimave’ në sulmet terroriste të Hamasit në Izrael.

“Një mesazh për miqtë dhe familjen time hebreje. Unë ju dua. Unë ju mbështes juve. Kam dëgjuar se sa e frikësuar ndihesh gjatë kësaj kohe dhe dua ta dish se nuk je vetëm në këtë. Zemra ime është thyer duke parë videot e foshnjave dhe familjeve duke u terrorizuar dhe vrarë para gjithë botës. Si qenie njerëzore me zemër, si mund të mos jetë dikush i shkatërruar nga këto imazhe të tmerrshme që ne është më mirë të mos i shohim kurrë?”, shkroi në postim në Instagram, transmeton Indeksonline.

Hamasi, një organizatë terroriste palestineze, kreu një sulm pranë Rripit të Gazës të shtunën në mëngjes, ku rezultoi në vdekjen e mbi një mijë qytetarëve, fëmijëve dhe ushtrave.

Izraeli dhe Hamasi kanë qenë në konflikt për gati një dekadë për të mbajtur kontrollin e Gazës, por sulmi gjatë fundjavës shënoi sulmin më vdekjeprurës në gjysmë shekull.

Siç raportohet nga ‘The New York Post’, terroristët e Hamasit u panë duke prerë kokat e mbi 40 fëmijëve të vegjël dhe foshnjave. Ata morën robër gra izraelite, duke i lenë në rrugë në skenë të tmerrshme.

Izraeli që atëherë ka nisur sulmet e veta ajrore. Vlerësohet se mbi një mijë palestinezë janë vrarë në shenjë hakmarrje.

Ndërsa, historia mes tyre Kardashian tha se ky terrorizëm po shkakton vuajtje tek dy palët pasi qytetarët po paguajnë ‘çmimin më të madh’ për luftë.

Themeluesja e SKIMS tha se ajo dhe familja e saj po lutën për kthimin e sigurt dhe për paqe për të gjithë të pafajshmit.

Deklarata e yllit të famshëm vjen pasi motra e saj, Kylie Jenner, mori kritika të ashpra për postimin pro-izraelit në ‘Instastory’ ditën e diele.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu