Zgjidhen dy më të bukurat e Shqipërisë dhe Kosovës

Mbrëmjen e së premtes është zhvilluar nata finale e “Miss Universe Albania & Kosova 2022”. Kurorën e kësaj të fundit e ka fituar bukuroshja Roksana Ibrahimi, e cil u përzgjodh si më e bukura e këtij viti.

Ndërkohë, “Miss Universe Albania 2022” e fitoi Deta Kokomani.

Spektakli këtë vit u prezantua Soni Malaj dhe Teni Vllaçaj dhe u shoqërua me shumë performanca nga artistë të njohur si: Anxhela Peristeri, Gena, DJ Miss Rose, Manjola Nallbani, Capital T etj.

Të gjitha biletat e të pranishmëve kanë shkuar në ndihmë të Ukrainës që prej disa muajsh është e pushtuar nga shteti rus.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu