Zidane: Bale shumë afër largimit, është mirë nëse largohet nesër

Zinedine Zidane ka thënë se Gareth Bale është afër largimit nga Real Madridi pasi ai ishte lënë jashtë ndeshjes së International Champions Cup të së shtunës kundër Bayern Munichut.

Bale është konsideruar si e tepërt ndaj kërkesave të trajnerit Zidane dhe yllit i Uellsit mungoi në humbjen 3-1 të Realit ndaj Bayernit në Houston.

I pyetur se pse Bale ishte lënë jashtë skuadrës të shtunën, Zidane u tregoi gazetarëve se ylli uellsian është afër largimit.

“Bale nuk luajti, sepse ai është shumë afër largimit. Klubi po përpiqet ta shesë atë”, ka thënë fillimisht Zidane pas ndeshjes.

“Ne shpresojmë që ai të largohet së shpejti, nëse largohet nesër do të ishte më mirë për të gjithë”.

“Nuk është asgjë personale, nuk kam asgjë kundër Bale, por unë duhet të marr vendime”.

“Ka një kohë kur është koha për të ndryshuar dhe është mirë që secili të shkojë në mënyra të ndara”.

“Largimi është vendimi i trajnerit, dhe gjithashtu lojtarit, i cili e njeh situatën”, përfundoi francezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu