Zyrtare, Manchester United prezanton 100 milionëshin e Ajax

Tashmë gjithçka është zyrtare. Antony është lojtari më i ri i Manchester United, me brazilianin që i bashkohet kështu djajve për 100 milionë euro nga skuadra e Ajax.

Futbollisti ka firmosur kontratë 5-vjeçare me skuadrën anglezë, teksa ka dhe opsion rinovimi edhe për një vit tjetër.

Në këtë mënyrë Antony do të ribashkohet sërish me ish-trajnerin e tij te Ajax, Erik ten Hag, ku në sezonin e fundit në Eredivisie braziliani shënoi 8 gola ndërsa asistoi në 4 raste.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu