Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Thaçi me nderime shtetërore

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ceremonia është zhvilluar në sheshin “Ibrahim Rugova”, ku pas kësaj ata do të mbajnë një takim bilateral.

Gjatë kësaj ceremonie janë interpretuar dy himnet, ai i Kosovës dhe i Shqipërisë.

Pas takimit presidentët Thaçi e Meta, do të kenë konferencë për media.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here