Kujt i’u ofruan 5 milionë euro për të formuar Qeverinë me Nikolla Gruevskin?!

Njërit prej liderëve të partive shqiptare që fituan më pak deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit iu ofruan 5 milionë euro, plus Platforma e partive shqiptare pa Prokurorinë Speciale, për të formuar Qeverinë me VMRO-DPMNE dhe BDI, bën të ditur INA.

Emri i liderit të partisë është i njohur për redaksinë dhe se takimi ka ndodhur në njërin prej hoteleve luksoze të Shkupit.

“Oferta është bërë , kur lideri i asaj partie është ftuar në takim nga një funksionarë i lartë i BDI-së, ku më pas është shfaqur edhe një nga krerët vendimtar të VMRO-DPMNE-së, ku i është premtuar se gjitha pikat e Platformës pranohen, përveç Prokurorisë Speciale, ndërsa plus do të jenë në dispozicion edhe 5 milionë euro”, theksuan për INA, burime partiake që janë të njohur me këtë ngjarje.  Paratë janë ofruar nga VMRO-DPMNE, ndërsa lobues kanë qenë përfaqësues të lartë në BDI që po bëjnë përpjekje për koalicionim me partinë e Gruevskit dhe jo me LSDM.

 

 

2 KOMENTET

  1. […] Ваквите ситуации како што е ова во Македонија по изборите, каде што секого го интересира како ќе се одвиваат преговорите и евентуалните договори меѓу партиите за една владина коалиција, некои медиуми ги злоупотребуваат за да претстават непотврдени вести или „невкусни“ написи, само за да добијат што повеќе кликнувања. Линк до оригиналниот напис: Кому му  понудија 5 милиони евра за да состави Влада со … […]

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here