ZYRTARE/ Muhamed Zeqiri bëhet njeriu i dytë i LSDM-së

Siç pati njoftuar InfoShqip qysh para një muaji, Mumahed Zeqiri është zgjedhur nënkryetari i parë shqiptar i një partie maqedonase.

Këshilli qendrorë partisë në mënyrë unanime i përkrahi propozimet e kryetarit  Zoran Zaev. Gjithashtu u zgjodhën edhe anëtarët e ri të kryesisë dhe sekretari gjeneral.

Përveç Zeqirit funksionin e nënkryetarit në parti do ta kryejnë edhe Oliver pasovski, Petre Shilegov, Blagoj Bocvarski, ndërsa nënkryetarë mbesin edhe Damjan Mançevski dhe Frosina Remenski. Për sekretar gjeneral të LSDM-së u zgjodh nënkryetari i deritanishëm Aleksandar Kiracovski./InfoShqip.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here