10 lojtarët më të mirë në historinë e Man United, nuk është CR7

Sulmuesi portugez i Manchester United, Cristiano Ronaldo, nuk është përfshirë në listën e dhjetë lojtarëve më të mirë në historinë e skuadrës së Mançesterit.

Publikimi i njohur FourFourTwo ka përpiluar një vlerësim të lojtarëve më të mirë të Djajve të Kuq të të gjitha kohërave. Linja e parë u mor nga mesfushori i shquar uellsian Ryan Giggs. Më poshtë janë Bobby Charlton, George Best, Bryan Robson dhe Eric Cantona. Vlen të theksohet se Ronaldo në këtë renditje zuri vetëm pozitën e 12-të.

Cristiano nuk hyri as në dhjetëshen e parë, për arsye se vitet më të mira të sulmuesit portugez ishin në ekipe të tjera.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu