12 persona janë nxjerrë gjallë nga spitali në Tetovë, gjendja e tyre është stabile

Jo zyrtarisht 12 persona janë nxjerrë të gjallë nga Spitali Modular dhe janë dërguar për shërim nëpër institucione te ndryshme shëndetësore, përfshirë edhe Qendrën Klinike në Shkup. Gjithashtu mësohet se gjendja e tyre shëndetësore është stabile dhe se të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Ndryshe nga kjo tragjedi e mbrëmshme numri i viktim ave ka arritur në 14, kjo është konfirmuar edhe nga Prokuroria e shtetit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu