4 rekorde që Messi mund të thyejë pas fitores së Kupës së Botës

Edhe pas fitimit të Kupës së Botës, Leo Messi mund të thyejë ende rekorde për të përjetësuar veten si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Le të rendisim disa prej tyre:

Fitorja e “Topit të Artë” të 8

Kjo ka shumë të ngjarë pasi Messi është favorit i qartë për të fituar çmimin vitin e ardhshëm, duke lënë me 5 Cristiano Ronaldon.

Bëhet lojtari me më shumë trofe në histori

Messit i duhen edhe 2 trofe të tjerë për të mundur Dani Alves (42) si lojtari me më shumë kupa në histori. Braziliani 39-vjeçar luan në Meksikë dhe nuk ka shumë shanse për të zgjatur epërsinë.

Fitimi i çdo kompeticioni në të cilin Messi ka konkurruar

Për të arritur këtë rekord mjafton të fitosh Kupën e Francës.

Thyen rekordin e golave ​​të Cristiano Ronaldos

Portugezi konsiderohet me të drejtë si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave, por gjithçka mund të ndryshojë nëse Messi fiton një diferencë prej 27 golash.

Për momentin Ronaldo ka shënuar 819 gola në karrierë, Messi 793. Në Champions diferenca është edhe më e vogël, 141 me 129. Duke qenë se Leo është 2 vite më i ri, koha është në favor të tij.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu