6 fakte historike të palexuara më parë

Duket se sado përpiqen ta mbajnë fshehur, e shkuara historike arrin të dalë në pah. Ndryshe nga ç’keni lexuar në librat e historisë, ky artikull do t’ju njohë me disa të vërteta interesante.

1.Hitleri dhe Mussolini u nominuan që të dy për çmimin Nobel.

2.Napoleon Bonaparti u sulmua dikur nga lepurushët.

3.Gjenerali meksikan, Santa Anna organizoi një funeral për këmbën e tij të humbur në luftë

4.Presidenti Abraham Lincoln ishte një kampion wrestling-u

5.George Washington mund t’i shtypte arrat me mollëzat e gishtërinjve

6.Kristofer Kolombi u betua se pa sirena gjatë udhëtimeve të tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu