A do të jetë kryeministër, flet Grubi

Zëvendëskryeministri Artan Grubi sot ka komentuar zërat se a do të jetë ai në postin e kryeministrit shqiptar teknik.

“Mund të ju siguroj që unë nuk e shoh veten në postin e kryeministrit shqiptar në 100 ditëshin e fundit në Qeverinë teknike dhe besoj që z.Ahmeti dhe BDI do të propozojë një kandidat apo kandidate e cila ose i cili me dinjitet do e zbaton detyrën e thyerjes së tabusë së marrjes së përgjegjësisë në ekzekutiv nga një shqiptar për të udhëhequr këtë Qeveri”, theksoi Grubi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu