Abazoviq po e pret me qetësi votimin e mosbesimit ndaj qeverisë malazeze

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, duke folur rreth pritshmërive të votimit të mosbesimit ndaj kabinetit të tij, tha se janë të mirëseardhur të gjithë ata që duan që vendi të ecë përpara.

Abazoviq ka përsëritur se më 19 gusht, kur është caktuar votimi i mosbesimit ndaj Qeverisë, ai po pret të qetë dhe se ata janë këtu për të bërë gjëra të mira për Malin e Zi.

“Kushdo që dëshiron të kthehet, të ndihet i lirë, kushdo që dëshiron të shkojë përpara është i mirëpritur të japë mbështetje, kush dëshiron të anulojë Marrëveshjen Themelore, të kthehemi në përçarje, luftime, le ta zgjedhë atë rrugë. Kush do përparim, infrastrukturë, për të ndërtuar një autostradë, për t’u përqendruar në standardet e jetesës – ai ka një zgjedhje”, tha Abazoviq.

Ai tha se është vetëm një çështje “racionale dhe irracionale”, raporton rtcg.

“Irracionaliteti mbizotëron shpesh në Mal të Zi, por jam i sigurt se qytetarët duan të ecin përpara, të investojnë në shkolla, spitale, infrastrukturë, ky është fokusi ynë”, tha Abazoviq.

Ndryshe, partitë që e mbështetin qeverinë dhe ato opozitare pritet që të votojnë për shkarkimin e kryeministrit malazez. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu