Abramovich dënohet për financim të fshehtë të Vitesse

Sipas edicionit britanik të Guardian, oligarku rus Roman Abramovich financoi fshehurazi blerjen dhe menaxhimin e Vitesse ndërsa ishte pronar i Chelsea.

Sipas dokumenteve të zbuluara, klubi holandez ka marrë të paktën 117 milionë euro kredi nga kompanitë offshore të lidhura me biznesmenin rus.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu