Abu Dhabi i’u jep mundësinë pasagjerëve të pushojnë në aeroport me teknologjinë e re ‘sleeping pod’

Abu Dhabi i’u jep mundësinë pasagjerëve të pushojnë apo të flejnë në Terminaln 3 të aeroportit.

Të gjithë emigrantët që udhëtojnë dhe që duhet të presin gjatë në aeroport tashmë ata mund të relaksohen dhe të bëjnë një gjumë të rehatshëm në “kabinat e gjumit” të quajtura ‘GoSleep’, transmeton InfoShqip.com

* GoSleep është një karrige/ krevat me një gjatësi standarde e prodhuar në Finlandë, tepër e lehtë në përdorim me një pjesë mbulimi që i mundëson njerëzve mbrojtje nga drita dhe nga zhura e aeroportit. Mbulesa është e bushur me vrima të vola që lejojnë qarkullimin e ajrit.
*GoSleep gjithashtu ka në brendësi të tij edhe hapësirë ku mund të mbani gjërat tuaja personale, si valixhe apo çantë, gjithashtu ka vend të posaçem për mbushjen e telefonave celularë, laptopëve apo tableteve, si dhe internet.

Në aeroportin e Abu Dhabit janë vendosur 24 “kabina gjumi” në terminalin e 3-të. /infoshqip.com

 

3

2

4


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu