Ballina Etiketimet Kuriozitete

Etiketim: kuriozitete

Disa foto që tregojnë se si teknologjia dhe interneti kanë ndryshuar...

Për shkak të rolit të madh që ka sjellë interneti në jetën moderne, jeta e vërtetë pothuajse është shuar. Pajisjet dhe teknologjia tani luajnë një...

Këta janë dhjetë tradhëtarët më të këqinj të historisë

Që kur ekziston njerëzimi ekzistojnë edhe tradhëtitë. Në etapa të ndryshme të historisë njihen edhe tradhëti të shkaktuara nga personalitete dhe ndaj personaliteteve dhe...

A e dini pse aeroplanët kanë ngjyrë të bardhë?

A keni qenë ndonjëherë kureshtarë të dini pse të gjithë aeroplanët janë të ngjyrosur me ngjyrë të bardhë? Kjo është shkenca prapa saj! Ngjyra e...

A ka filluar rendi i ri botëror?!

Kriza e demokracisë liberale, terrori i grupeve xhihadiste, çështjet e pazgjidhura territoriale në Paqësor dhe vakuumi i pushtetit që do të linte pas vete...

Llogaritja më tronditëse që keni lexuar: Çfarë do të ndodhte nëse...

Në klasikun kinematografik, Dr. Strangelove – që satirizon garën e armëve bërthamore – një zinxhir i ngjarjeve fatkeqe bën që të gjitha bombat bërthamore...

Pulat, më të zgjuara sesa që mendohej

Ndryshe nga ajo që besohet, bëhet e ditur se pulat posedojnë personalitete të dalluara dhe disa aftësi kognitive, raporton Anadolu Agency (AA). Një hulumtim i...

A janë më të zgjuar të mëngjërit?

Ideja që majtoshët janë më inteligjentë është në fakt një legjendë. Ka patur gjeni majtoshë në histori si Leonardo Da Vinci, por kjo nuk...

Fillimet e demokracisë, biznesi i parë i Bill Gatesit dhe fakte...

Jozef Nipke realizoi imazhin e parë fotografik në botë në vitin 1827. Thomas Edison dhe U.K Dikson mundësuan përdorimin e kameras në vitin 1894....

Shkencëtarët paralajmërojnë një stuhi të rrezikshme diellore! (VIDEO)

Miliona njerëz nga e mbarë bota janë duke i bërë gati fishekzjarrët për të festuar vitin e ri, por dërgesa speciale e vitit të...

15 shenja që i dallojnë njerëzit e fuqishëm mendërisht

Fuqia mendore është fuqia më e fortë dhe më e duhura në jetën e një njeriut dhe është rruga e garantuar drejt suksesit personal...

Lajmet e fundit