Ahmeti mesazh VLEN-it: E keqja na ka ardhur nga shqiptarë të dobët e të papërgatitur

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti u dërgoi mesazh koalicionit VLEN që siç tha, nëse nuk kanë mësuar nga historia duhet ta mësojnë pasi sipas tij, historikisht e keqja ka ardhur nga shqiptar të dobët e të pa përgatitur, përcjell TV21.

“Me keqardhje po e përsëris edhe një herë për ca parti politike të bashkuara që kanë hyrë në partneritet me VMRO-DPMNE-në, nëse nuk kanë mësuar nga historia le të mësojnë pak se historikisht nga shqiptarë të dobët e të pa përgatitur e keqja na ka ardhur, në konferenca të mëdha ndërkombëtare e deri më copëtimin e tokave shqiptare dhe nuk do të kisha dëshiruar që kjo keqe të ma përsëritet, nuk kisha dëshiruar që këtë të keqe ta instalojnë dikur edhe bashkë partiakët tanë apo edhe kolegë me parti të tjera me të cilat kemi komunikuar për çështje të ndjeshme dhe strategjike që kanë pasur të bëjë me shtetin”, tha Ali Ahmeti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu