Akord total mes palëve, Tchouameni do të jetë lojtar i Real Madridit

Aurélien Tchouameni do të luajë për Real Madridin. Marrëveshja mes Los Blancos dhe Monacos është kompletuar dhe mesfushori francez do t’i bashkohet mbretërve nga fillim sezoni 2022-23.

Pritet që në orët në vijim ardhja e mesfushorit te Real Madridi mund të zyrtarizohet.

Ai ka refuzuar propozimet e klubeve të tjera të mëdha të kontinentit si PSG dhe Liverpool.

Parisienët janë përpjekur deri në momentin e fundit, por lojtari ka qëndruar i vendosur në dëshirën për t’iu bashkuar me skuadrën e drejtuar nga Carlo Ancelotti.

Tani Real Madrid ka në dorë treshen që do ta zëvendësojë Casemiron, Luka Modricin dhe Toni Kroosin.

Emrat e ri në mesfushë do të jenë Tchouameni, Edouardo Camavinga dhe Fede Valverde. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu