Aleanca për Shqiptarët zgjedh kryetarin e ri, Taravari është kandidati i vetëm

Kongres të jashtëzakonshëm në Qendrën e Kulturës në Tetovë. Në kongres do të zgjidhet kryetari i ri i partisë dhe i vetmi kandidat është ushtruesi i detyrës së kryetarit aktual, Arben Taravari.

Tretë do të mbahet në dy pjesë: ai formal me pjesëmarrjen e të ftuarve dhe i hapur për media dhe pjesa e punës, e cila do të jetë e mbyllur vetëm për delegatët.

Gjashtë muaj më parë, kryetari i atëhershëm i ASh-së, Ziadin Sela dha dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryetarit të partisë për shkak të rezultateve të zgjedhjeve për Këshillin në Komunën e Tetovës


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu