Ancelotti pranë “pensionimit”, drejtimin e Real Madridit mund ta marrë djali i tij

Davide Ancelotti aktualisht është ndihmën trajner i Real Madridit dhe dajli i Carlo Ancelottit. Tekniku italian ka konfirmuar pak ditë më parë se pas përfundimit të ekpseriencës te Real Madridi ai do të largohet përfundimish nga trajningu dhe kjo mund të ndodhë shpejt.

Reali ka nisur menjëherë nga puna për të gjetur pasuesin e tij.

Edhe pse Pochettino është në planin fillestar, bota e futbollit varet nga koha dhe nëse argjentinasi ka një kontratë në fuqi në momentin që Ancelotti vendos të largohet, tashmë një zëvendësues duke se është gati.

Duke para sa i rëndësishëm ka qenë Davide, djali i Ancelotti, disa anëtarë te sekretariatit merenguez po shikojnë mundësinë për t’ia atij drejtimi ne skuadrës. Skuadra e do atë dhe ai është plotësisht i përfshirë më grupin. Për më tepër, shumë nga risitë taktike që po ndodhin janë ide të tij dhe jo të babait të tij.

Në ndeshjan e parë të La Liga-s ishte pikërisht Davide ai që kërkoi që Alaba të futej në lojë për të ekzekutuar goditjen e dënimit, ndryshe nga se mendonte babai i tij. Ai hyri dhe shënoi golin që i dha fitoren skuadrës së Real Madridit përballë Almerias.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu