Apple do të lansojë 3 ‘iPhone’ të rinj gjatë këtij viti (Foto)

Por duket se kjo kompani këtë vit të freskojë tregun me tri lansime të reja.

Apple do të lansojë 3 edicione të reja të telefonave të mençur të cilët do ti quajë ‘iPhone 7 Pro’, ‘iPhone TPlus’ dhe ‘Iphone 7’, përcjellë ORAinfo nga ‘The Independent’.

Këta telefona do të kenë përditësime shumë më të mira se iPhone-at e deritanishëm.

Mësohet se ‘iPhone 7 Pro’ do të ketë kamerën shumë më të gjerë gjë që do i mundësojë të bëjë fotografi shumë më profesionale dhe të kapë detaje më të thella. Kurse ndryshimet tjera do të jenë tek hapësira ku futen kufjet si dhe do të rritet edhe më shumë hapësira e ruajtjes së materialeve të telefonit.

Telefonat e rinj thuhet se do lansohen në vjeshtën e këtij viti. /ORAinfo


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu