Arsenali rivalizon Juventusin për Giovanni Simeonen

Arsenali po përpiqet sërish të sjellë një qendërsulmues nga Seria A dhe Giovanni Simeone është në radarin e tyre.

Topçinjtë janë lidhur shpesh me sulmues të Serie A, duke përfshirë Dusan Vlahovic, Victor Osimhen dhe Gianluca Scamacca.

Tani Tuttomercatoweb sugjeron se objektivi i tyre i fundit është argjentinasi Simeone.

Sulmuesi 27 vjeçar shënoi 17 gola në 36 paraqitje në Serie A për Veronan këtë sezon, duke shtuar edhe gjashtë asistime.

Hellas ka një opsion për ta blerë atë plotësisht nga Cagliari për 12 milionë euro dhe do ta aktivizojë që ta shesin për një fitim më të madh.

Ata po kërkojnë rreth 20 milionë euro për Choliton, djalin e trajnerit të Atletico Madrid, Diegon.

Juventusi gjithashtu besohet të jetë i interesuar për shërbimet e tij nëse ata nuk arrijnë të mbajnë Alvaro Morata.

Simeone është në Itali që nga viti 2016, ku ka luajtur me Genoan, Fiorentina, Cagliari dhe Hellas Verona, duke shënuar 67 gola në 215 paraqitje në Serie A. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu