Ballkani i Hapur, firmosen 4 marrëveshjet e rëndësishme (VIDEO)

Në samitin e Ballanit të Hapur që po mbahet në Beograd ashtu siç ishte paralajmëruar, pak minuta më parë janë firmosura 4 marrëveshje të rëndësishme të cilat kanë të bëjnë me sigurinë ushqimore, kulturën, energjetikën dhe emergjencën civile

Menjëherë pas firmosjes së këtyre marrëveshjeve nga ministrat përgjegjës, Rama, Vuçiç dhe Dimitrevski kanë dalë në një tjetër konferencë për mediat.

1.Marrëveshja e sigurisë ushqimore
2.Memorandumi i mirëkuptimit në fushën e kinematografisë për Ballkanin Perëndimor
3.Marrëvedhja për bashkëpunimin në fushën ë bashkëpunimit të minierave dhe energjisë
4.Plani operativ në fushën e emergjencave civile.

Vdideo:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu