Barcelona “dënon” klubin e basketbollit dhe hendbollit për shkak të futbollit

Për shkak të situatës së keqe financiare në klubin e futbollit Barcelona, edhe ekipet e basketbollit dhe hendbollit të gjigantit katalanas do të pësojnë.

Siç raporton RAC1, drejtuesit e Barcelonës, të udhëhequr nga presidenti Joan Laporta, kanë vendosur të shkurtojnë buxhetin edhe për basketbollin, hendbollin, futsalin dhe hokejin.

Masat e kursimit kanë për qëllim kryesisht uljen e pagave dhe shpenzimeve të udhëtimit dhe Barcelona planifikon të kursejë 15 milionë euro në tre vitet e ardhshme.

Ekipet e futbollit të meshkujve dhe femrave praktikisht as nuk do ta ndiejnë uljen e buxhetit, por klubi i hendbollit Barcelona do të pësojë më keq.

Luka Cindrić dhe Ludovic Fabregas do të largohen nga klubi për shkak të shkurtimeve drastike të buxhetit dhe tashmë është anuluar transferimi i rënë dakord i Artsem Karalek nga Kielce.

Po ashtu edhe klubi i basketbollit Barcelona do të pësojë ndryshime në staf lojërash dhe pritet të largohen disa basketbollistë të rëndësishëm në këtë sezon.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu