Barcelona fitoi 1 nga 5 ndeshjet e Champions League nën drejtimin e Xavit dhe humbi 3

Barcelona ka fituar vetëm një ndeshjetë Ligës së Kampionëve nën drejtimin e Xavi. Katalanasit humbën sot nga Interi (0:1) në xhiron e 3-të të fazës së grupeve të turneut.

Nën drejtimin e Xavi, skuadra ka luajtur pesë herë në Ligën e Kampionëve që nga 23 nëntori 2021. Në këtë segment ajo ka tre humbje (dy kundër Bayernit, një kundër Interit ), një barazim me Benfikën dhe një fitore ndaj Viktoria Plzen.

Ndeshja e radhës e Barcelonës në Ligën e Kampionëve është planifikuar për 12 tetor, sërish kundër Interit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu