Barcelona, të ardhurat nga të drejtat e klubit në shitje për të mbushur arkat

Partnerët e Barcelonës kanë miratuar një plan për të shitur një pjesë të rasteve të skuadrës dhe të ardhurave nga tregtimi dhe lincensimi me shpresën për të rritur ekonominë e klubit.

Barcelona shpreson të fitojë 600 milionë euro nga këto shitje, por nuk ka bërë të ditur blerës të mundshëm. Shitjet do të përfshijnë 49% të klubit që Barcelona arrin të drejtat e lincencimit dhe tregtimit dhe deri në 25% të ardhurave nga të drejtat e biznesit nga ndeshjet e ligës spanjolle për 25 vjet.

Gjithashtu për shkak të këtyre problemeve financiare, Barcelona nuk ka ka mundur të rinovojë kontratën e Lionel Messit verën e kaluar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu