BDI në panik pas rezultatit të PDK-së në Drenas: Populli nuk po i do më Enveristët

Në Drenas mbrëmë për herë të parë ndodh që një kandidatë i PDK-së të mos fitoj zgjedhjet që në raundin e parë. Drenasi për 17 vite është llogaritur si një bastion i PDK-së, ndërsa ditë më parë mbështetje publike për kandidatin e PDK-së dha edhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti. Si duket ky rezultat ka tronditur BDI-në, dukë vënë panik në radhët e tyre se edhe ata mund të pësojnë humbje edhe atë në vendet që llogariten si bastione të tyre, mbi gjitha Zajazi dhe Çairi. Sipas sondazheve të fundit është pikërisht Çairi, vendi ku BDI do të pësoj debakël në këto zgjedhje nga koalicioni “Rilindje me BESË”. Nëpër rrjetet sociale tani më me të madhe po shpërndahen komente të llojit: Enveristë, edhe familjarët e juaj nuk ju duan më!

 


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu