Benzema nuk paraqitet në stërvitje me Realin, për derbin nevojitet një mrekulli

Karim Benzema pësoi një dëmtim në ndeshjen e parë të Champions League në transfertë ndaj Celtic dhe ende nuk është rikthyer në stërvitje me skuadrën.

Edhe pse fillimisht u raportua se dëmtimi është serioz dhe madje u tha se francezi mund të ishte gati për ndeshjen ndaj Leipzig por klubi nuk do ta rrezikonte për ta pasur gati për derbin.

Tanimë sipas të gjitha gjasave, sulmuesi nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ditës së dielë ndaj Atleticos në “Metropolitano”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu