Berisha për vizitën e Kurtit në Maqedoninë e Veriut: Dënoj qëndrimin paternalist të Vuçiqit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas vizitës së kryeministrit Albin Kurti në dy komunat me shumicë shqiptare, Tetovë dhe Çair, si dhe ka analizuar kritikat dhe reagimet negative nga Maqedonia e Veriut.

Berisha me anë të një postimi në Facebook, ai u shpreh se deklarata e albanofobit të pakorrigjueshëm Vuçiç është e dënueshme.

Ndërkohë sa i përket reagimit të presidentit të Maqedonisë së Veriut, Berisha e cilëson të nxituar dhe lëndues.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu